Archiv rubriky: Ostatní

Odstranění VIRU (popup-malware) “Adobe Flash Player” is out-of-date!

Pokud Vám při prohlížení oblíbené webové stránky ztmavne obrazovka a zobrazí se v bílém okénku hláška o potřebě aktualizace Adobe Flash Playeru (anglicky “Adobe Flash Player” is out-of-date!), pak vězte, že se díky malware změnily DNS servery v nastavení sítě.

Označeno s: ,

Užitečné funkce

Zde jsou nejrůznější užitečné funkce zejména pro VBScript. Bez jakéhokoli řazení, tak jak jsem je napsal, tak jsou tady uloženy :-)

URL Encode ve VBScriptu (ASP)

Občas se hodí použít funkce, které jsou lehce dosažitelné v JavaScriptu a těžko (nebo vůbec) dosažitelné v MS knihovnách. Potřeboval jsem v jednoduchém VB scriptu volat HTTP POST pomocí MSXML2.ServerXMLHTTP a ouha, narazil jsem na problém s URL enkódováním dat!

Include file ve Visual Basic Scriptu

Include file ve Visual Basic Scriptu – přilinkování souboru s funkcemi, procedurami a konstantami.

Označeno s: , , ,

Ověření / validace emailové adresy

Postup pro zjištění platnosti emailové adresy bez nutnosti odeslání emailu – kontaktováním smtp serveru dané domény.

Označeno s: , , , , , , , ,

Jak na odesílání SMS zpráv a platby přes Premium SMS

Řešení na odesílání SMS zpráv a platby přes Premium SMS na Internetu: již delší dobu na českém internetu existuje služba, která umožňuje jednoduchou implementaci běžného odesílaní SMS zpráv, stejně jako příjem plateb pomocí Premium SMS – sms.sluzba.cz

Označeno s: , , , , , ,

Rebuild indexů online MS SQL 2005

Databázové indexy jsou speciální datové struktury, které úzce souvisejí s tabulkami (někdy i s pohledy – views). Databázový engine je účinně používá k vyhledávání a řazení dat – indexy jsou nezbytné pro rychlé výsledky SQL dotazů odesílaných do databázového engine.

Označeno s: , , ,

Klonování / kopírování pevného disku s operačním systémem

Návod na klonování / kopírování pevného disku s operačním systémem na nový, větší disk při zachování funkčnosti OS a aplikací.

Označeno s: , ,

Sloučení certifikátu a privátního klíče v souboru *.pvk

Pro sloučení certifikátu (soubor *.spc) a privátního klíče v separátním souboru *.pvk lze jednoduše použít utilitu PVK Digital Certificate Files Importer.

Označeno s: , , ,

Zobrazení skrytých souborů na FTP

Někdy nelze smazat adresář na FTP s tím, že není prázdný, ačkoli v něm nejsou vidět žádné soubory. V takovém případě může pomoci příkaz LS s parametrem -all. Příkaz vráti seznam všech souborů (i skrytých) – pak už jen stačí

Top