Archiv autora: pavoocek

Odstranění VIRU (popup-malware) “Adobe Flash Player” is out-of-date!

Pokud Vám při prohlížení oblíbené webové stránky ztmavne obrazovka a zobrazí se v bílém okénku hláška o potřebě aktualizace Adobe Flash Playeru (anglicky “Adobe Flash Player” is out-of-date!), pak vězte, že se díky malware změnily DNS servery v nastavení sítě.

Označeno s: ,

Užitečné funkce

Zde jsou nejrůznější užitečné funkce zejména pro VBScript. Bez jakéhokoli řazení, tak jak jsem je napsal, tak jsou tady uloženy :-)

Jak stáhnout data z URL ve VBScriptu?

Spolehlivě lze stáhnout jakýkoli obsah z URL pomocí objektu Msxml – ServerXMLHTTP a to i za využití zabezpečeného https protokolu. Zde je příklad funkce, která vrátí obsah http odpovědi:

Označeno s: , , , , ,

Chybné zobrazení fontů po update MS15-010 ve Windows 2003

10.2.2015 vydal Microsoft sadu updatů a jeden z nich (MS15-010) způsobil poměrně nepříjemný problém v zobrazování některých základních fontů (Arial, Times New Roman) – fonty byly poměrně dost špatně čitelné. Řešení je poměrně jednoduché.

Označeno s: , ,

3. session na konzolu RDP

Už se Vám někdy stalo, že zůstaly na RDP Windows serveru “viset” dvě administrátorské sessions a další připojení server už odmítnul s hláškou “Terminálový server překročil maximální povolený počet připojení”? :)

Vyhledání nepoužívaného (a zbytečného) indexu v MS SQL

Indexy zajišťují v SQL databázi rychlý přístup k informacím, ale naopak při zápisech berou nějakou část výkonu. Pokud je indexů na tabulce použito zbytečně mnoho, mohou při zápisech zásadně ovlivnit čas potřebný k provedení operace.

Vypnutí / zapnutí síťového rozhraní z příkazové řádky

Někdy je třeba z příkazové řádky zresetovat síťové rozhraní. Někdo by se mohl ptát “proč bych něco takového potřeboval?” – ale jsou skutečně situace, kdy je to třeba. Např. pokud provozujete router Kerio Control, používáte několik síťových rozhraní a build-in

Označeno s: , , , ,

VBScript Excel.Application – vložení obrázku do buňky

Vložení obrázku do XLS dokumentu z VBScriptu (ASP)? Není to tak složité, jak by se mohlo zdát. Zde je jednoduchý příklad:

Aktuálně běžící SQL dotazy

Seznam aktuálně běžících SQL dotazů v MS SQL lze získat pomocí jednoduchého skriptu.

Označeno s: , , ,

MS SQL – náhodné číslo v daném rozsahu

Je to sice ohrané téma, ale kdo z nás to dá hned z hlavy!? :) Tak tady to je:

Označeno s: , , ,
Top