Archiv rubriky: Windows

Chybné zobrazení fontů po update MS15-010 ve Windows 2003

10.2.2015 vydal Microsoft sadu updatů a jeden z nich (MS15-010) způsobil poměrně nepříjemný problém v zobrazování některých základních fontů (Arial, Times New Roman) – fonty byly poměrně dost špatně čitelné. Řešení je poměrně jednoduché.

Označeno s: , ,

3. session na konzolu RDP

Už se Vám někdy stalo, že zůstaly na RDP Windows serveru “viset” dvě administrátorské sessions a další připojení server už odmítnul s hláškou “Terminálový server překročil maximální povolený počet připojení”? :)

Vypnutí / zapnutí síťového rozhraní z příkazové řádky

Někdy je třeba z příkazové řádky zresetovat síťové rozhraní. Někdo by se mohl ptát “proč bych něco takového potřeboval?” – ale jsou skutečně situace, kdy je to třeba. Např. pokud provozujete router Kerio Control, používáte několik síťových rozhraní a build-in

Označeno s: , , , ,

URL Encode ve VBScriptu (ASP)

Občas se hodí použít funkce, které jsou lehce dosažitelné v JavaScriptu a těžko (nebo vůbec) dosažitelné v MS knihovnách. Potřeboval jsem v jednoduchém VB scriptu volat HTTP POST pomocí MSXML2.ServerXMLHTTP a ouha, narazil jsem na problém s URL enkódováním dat!

IIS a chybová hláška Operation not allowed

Zvýšení upload limitu na IIS pomocí AdminScripts – problém s chybovou hláškou 400 Operation not allowed. Nastavení se provádí úpravou hodnoty ASPMaxRequestEntityAllowed.

Označeno s: , , , ,

Jak povolit logování IPSec

Pokud se sestavuje VPN pomocí IPSec ve Windows a nepodaří se sestavit napoprvé, pak je pravděpodobné, že Vás čekají hodiny zkoumání, kontrolování a zkoušení. Rozhodně je dobré si nechat vypsat podrobný protokol o navazování IPSec tunelu, ze kterého lze vyčíst,

Označeno s:

Konverze textu ve VBScriptu pomocí ADODB.Stream

Mnohokrát jsem řešil konverzi kodových stránek textu v ASP nebo obecně ve VBScriptu až jsem narazil na skutečně univerzální řešení za použití ADODB.Stream, které využívá možnost převodu textu na binární data. Uvádím výpis dvou funkcí (včetně příkladu), jak jsem je

Označeno s: , , , , , , , ,

Include file ve Visual Basic Scriptu

Include file ve Visual Basic Scriptu – přilinkování souboru s funkcemi, procedurami a konstantami.

Označeno s: , , ,

Pomalý tisk z DOS-ových aplikací ve Windows

Jedním z nejčastějších problémů provozování DOSových programů na Windows je pomalý tisk, který trvá až několik desítek sekund. Tento článek se nezabývá příčinami ale řešením.

Označeno s: , , , ,

Po přihlášení do Windows XP dojde ihned k odhlášení

Pokud počítač napadne nějaký virus a bezhlavě se mažou nakažené soubory (můj případ), může se stát, že si smáznete soubor userinit.exe z Windows\system32. Důsledkem tohoto počínání je nemožnost příhlášení se do uživatelského účtu ve Windows. Po zalogování na chvíli blikne plocha a v zápětí dojde k odhlášení.

Označeno s: , , , ,
Top